גירושין בשיתוף פעולה 
 ממייסדי עמותת
להתגרש בשלום


 
גירושין בשיתוף פעולה
חברה בארגון IACP
הארגון הבינלאומי
למומחים קולבורטיבים
International Academy
for Collaborative Professionals
 

דף הבית >> גישור
 
מהו הליך גישור ? 
  • דרך איכותית לפתרון מחלוקות בהסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט.
  • הגישור מתנהל בפרטיות, בדיסקרטיות ובאוירה בטוחה ונעימה.
  • הסכם יתקבל רק בהסכמת שני הצדדים.
  • הליך הגישור קצר יותר וזול יותר מהתדיינות משפטית.
  • מתן מענה לצרכים של כל אחד מהצדדים.
  • שמירה על היחסים בין הצדדים. 
  • דאגה לילדים.
  • תקשורת פתוחה והקשבה.
גישור במשפחה: גישור לגירושין, גישור לפרידה, גישור להסכמי ממון, גישור לחיים משותפים, גישור בין יורשים ועוד.
  • הן התהליך והן סגנון הגישור מותאמים לצרכי הלקוח
  • ללקוח שליטה מלאה בתוצאות הליך הגישור. 
כמה מילים על גישור ויתרונותיו:
גישור הינה דרך איכותית לפתרון מחלוקות בהסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט. 
שני הצדדים למחלוקת מנהלים שיחה אחד עם השני באמצעות המגשר. תפקיד המגשר הינו לעזור לשני הצדדים לקיים ביניהם דיאלוג ומשא ומתן. המגשר יעזור לכל אחד מהצדדים להגדיר לעצמו ולצד השני את הצרכים שלו. עם זיהוי הצרכים (השונים והמשותפים לשני הצדדים) יעזור המגשר לצדדים לנהל משא ומתן ולבחון חלופות שונות לפתרון. המטרה הינה להגיע לפתרון בו מירב הצרכים של הצדדים מקבלים מענה (WIN WIN). 
 
המגשר הינו ניטרלי ואובייקטיבי. הוא אינו נוקט עמדה ואינו מחליט בסכסוך (להבדיל משופט ובורר). רק הצדדים יחליטו. הצדדים הם אלו שישלטו בתהליך לכל אורכו. החל מקביעת קצב תהליך הגישור, משכו ותכניו. בסוף התהליך ייחתם הסדר רק אם שני הצדדים יסכימו לו.
 
הליך הגישור מאופיין בהגינות. כל אחד מהצדדים מתחייב לגילוי כלכלי מלא. הצדדים מתחייבים למאמץ כן לפתרון המחלוקת בתהליך הגישור. ככל שהצדדים ישתפו פעולה זה עם זה כך יגדלו הסיכויים להגעה להסכם.
 
הליך גישור מאופיין בשימת דגש על היחסים בין הצדדים. בגישור משפחתי ניתן דגש במעבר מיחידה זוגית ליחידה הורית. סוגיות הקשורות לתקשורת בין בני הזוג בהווה ובעתיד מקבלות ביטוי מיוחד. הגישור יעסוק בדרכים לשיקום התקשורת ובקביעת מנגנונים עתידיים לתקשורת בין בני הזוג. מנגנונים אלו הכרחיים כאשר יש לבני הזוג ילדים משותפים וברור כי היחסים בין ההורים לא יוכלו להסתיים עם הגירושים אלא להימשך (במתכונת שונה).   
 
בתהליך גישור משפחתי ניתן מקום מיוחד לקולם של הילדים. תפקיד המגשר הינו לוודא שצרכי הילדים נבחנים בתהליך ושהוריהם התחשבו בהם בגיבוש הסדרי הפרידה.
 
הליך הגישור מאופיין בדיסקרטיות. חובת הסודיות חלה על המגשר שמנוע מלחשוף מידע אודות המתנהל בהליך הגישור. כמו כן על ההליך כולו פרושה מעטפת חסיון באופן שדברים שנאמרו בחדר הגישור ומסמכים שנולדו תוך כדי הגישור לא יוכלו לשמש כראייה בבית המשפט אם הגישור לא יסתיים בהסכמה. גם המגשר יהיה מנוע מלהעיד בבית המשפט אם הגישור לא יסתיים בהסכמה. כל אלו נועדו על מנת לאפשר לצדדים פתיחות מירבית בתהליך הגישור.        
 
בסוף תהליך הגישור נערך הסדר גישור. בסכסוכי משפחה נערך הסכם ממון/גירושים (בהתאם לאופי העניין) שיוגש לבית משפט למתן תוקף של פסק דין. הגישור יהווה תחליף להתדיינות משפטית.
 
לתיאום פגישה צור קשר
 
 
טל: 09-7728338   ן   פקס: 09-7728338   ן   נייד: 052-8382466       דוא"ל: michal@divorce-together.com
 
האמור באתר זה הינו מידע ראשוני בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. אין להתבסס אך ורק על האמור באתר זה. נסיבות כל מקרה שונות ויש צורך לקבל ייעוץ משפטי פרטני. © כל הזכויות שמורות לעו”ד מיכל קמפפר, 2010
 Design: Edna Ricklin's Studio

הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus