גירושין בשיתוף פעולה 
 ממייסדי עמותת
להתגרש בשלום


 
גירושין בשיתוף פעולה
חברה בארגון IACP
הארגון הבינלאומי
למומחים קולבורטיבים
International Academy
for Collaborative Professionals
 

דף הבית >> גירושין בשיתוף פעולה
 
מה זה הליך גירושין בשיתוף פעולה (Collaborative Divorce) ?

מדובר בהליך חדשני, אשר נועד לסייע לבני זוג לסיים את גירושיהם בהסכמה
, מחוץ לכותלי בית המשפט, תוך מתן תמיכה מרבית לכל אחד מבני הזוג ולילדיהם.

 
בהליך זה בני הזוג מקבלים החלטות לבד, בצורה פתוחה, הוגנת ומכובדת. בני הזוג מקיימים ביניהם משא ומתן המבוסס על צרכיהם הנפרדים ועל צרכי ילדיהם. עורכי דין מטעם כל אחד מבני הזוג מסייעים להם בניהול המשא ומתן. 
עורכי הדין מחויבים לעשות את המירב על מנת לסייע לבני הזוג להגיע להסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט. בני הזוג ועורכי הדין מסכימים מראש להתדיין מחוץ לכותלי בית המשפט.
ההליך יחסוך את ההתדיינות בבית המשפט: את המלחמות, את העלויות הכספיות הגבוהות, את הניכור, העוינות ואת הפגיעה הקשה בילדים.
בהליך זה ניתן מקום מיוחד לקולם של הילדים, לבחינת הסדרים שיהיו הטובים ביותר עבורם, ולבניית יחסים הוריים תקינים לאחר הגירושין.
כמו כן, בני הזוג מתחייבים לגילוי כלכלי מלא, ובתהליך נבחנים הסדרים כלכליים שונים שיתנו מענה לצרכים הכלכליים הנפרדים של כל אחד מבני הזוג, ולצרכים הכלכליים של הילדים.
מעורבות הצוות המקצועי הרב תחומי יוצרת הליך מעמיק ותומך. צרכיהם הרגשיים, ההוריים, המשפטיים והכלכליים של כל אחד מבני הזוג מקבלים מקום ומענה בתהליך, כך שהתהליך מהווה מסגרת תומכת ובטוחה מאין כמותה לכל אחד מבני הזוג.
הסיכוי להפסקת התהליך על ידי אחד מבני הזוג הינו נמוך ביותר. סיכויי ההצלחה של ההליך גבוהים ביותר ועומדים על מעל 90 אחוזים.
 לתיאום פגישה צור קשר
 מידע נוסף:
החידוש בהליך
במה זה שונה מגישור?
להתגרש בשלום מרכז רב תחומי לגרושין בשיתוף פעולה
 
החידוש בהליך:
 
1. ייצוג צמוד על ידי עו"ד מבלי להילחם בבית משפט.
בתהליך גירושין בשיתוף פעולה כל אחד מבני הזוג מיוצג על ידי עורך דין מטעמו. שני עורכי הדין עברו הכשרה מיוחדת בתחום. המטרה שלהם היא לעזור לכם להגיע לפתרון מוסכם ולא להילחם. כך - גם תרגישו מוגנים וגם לא תצטרכו לפגוע בבן הזוג השני על מנת להגיע להסכם איתו - דבר הקורה באופן תדיר בהליך משפטי. תחסכו משניכם את את מסכת הייסורים הכרוכה בהתדיינות משפטית.

2.מסכימים מראש לא להילחם בבית משפט.

בני הזוג מסכימים מראש לא להגיש תביעות משפטיות זה כנגד זה וגם לא לאיים בהגשת תביעות במהלך התהליך. כך נוצר מרחב בטוח לדיאלוג. כמובן שהתהליך רצוני וניתן להפסיקו בכל עת. 
 
3. חברי צוות מקצועי שעובדים ביחד כדי לעזור לכם.
האמוציות גבוהות. הילדים מגיבים קשה. דאגות כלכליות. איך אני אסתדר ?
בתהליך ניתן להיעזר במומחה ילדים, מומחה כלכלי ויועצי גירושין על מנת לסייע לכם בכל השאלות האלו. מומחים אלו יעבדו אתכם ועם עורכי הדין שלכם ביחד כצוות. כך תקבלו הליך מרופד ועוטף שיקל עליכם ועל משפחתכם לבצע את תהליך הפרידה בצורה החלקה ביותר. 
 
 במה זה שונה מגישור?
גישור מתנהל בפני מגשר אחד המחויב לניטרליות. בהליך גירושין בשיתוף פעולה כל אחד מבני הזוג מיוצג על ידי עורך דין מטעמו .  
כאשר ישנם פערי כוח גדולים בין בני הזוג (רגשיים, משפטיים, כלכליים) בן הזוג "החלש" עשוי להרגיש שהליך גישור אינו מספיק תומך עבורו (היות שהמגשר מחויב לניטרליות). במקרים אלו בן הזוג ירגיש מוגן יותר בהליך גירושין בשיתוף פעולה כאשר הוא מיוצג על ידי עורך דין מטעמו ומקבל ליווי צמוד מיועץ גירושין.
 
 
למעלה
 "להתגרש בשלום" - מרכז רב תחומי לגרושין בשיתוף פעולה (ע"ר)
 "להתגרש בשלום" הינה עמותה רשומה שמטרתה להפיץ את שיטת "גירושין בשיתוף פעולה" בקרב הקהל הרחב ובקרב אנשי המקצוע, וכן להוות בית מקצועי לעוסקים בתחום. 
חברי העמותה הינם עורכי דין, מטפלים וכלכלנים אשר עברו הכשרה מקצועית ייעודית ומוכרת אצל מומחים בינלאומיים מובילים בתחום, והם בעלי ניסיון רב בסיוע לזוגות בתהליכי פרידה. יתרון ייחודי של חברי "להתגרש בשלום" הינו בצבירת ניסיון בעבודה משותפת בצוותים אורגנים העובדים יחד לטובת לקוחותיהם. חברי הצוות מקיימים דיאלוג פנימי קבוע בינם לבין עצמם, קשר שוטף עם המומחים המובילים בעולם בתחום, ולמידה מתמדת על מנת להתייעל ולהתמקצע.
 
 למעלה
מכתב תודה של לקוחה שהתגרשה בדרך של "גירושין בשיתוף פעולה": 

הי מיכל,
ברצוני לייחס מכתב זה לך כמובן וכל שכן לכל מי שדרכיהם פונות לתהליך הגירושין.
ראשית, ברצוני להודות לך על כל העבודה הרבה והקשה שעשית למעני, על כל ההליך שלא תמיד האיר פנים, על התמיכה הנפשית והייעוצים האין סופיים שהובילו תמיד לדרכי שלום, פיוס ועם המון שיקולי דעת. אני חייבת להודות שתחילה לא הבנתי את פשר המשמעות של תהליך הגירושין בשיתוף פעולה ולפיכך מעט הסתייגתי מהנושא אך ככל שנטיתי להכיר מקרוב יותר את המערכת המורכבת מעורכי דין של שני הצדדים שעובדים על האינטרס המשפטי והכלכלי לטובת שני הצדדים שהובילו להסכמה בסופה של כל פגישה ובנוסף המטפלים שתמכו בי ובבעלי לשעבר, הווה אומר,בפן הרגשי, נתנו לנו לחוש תמיד את הביטחון שאנו בידיים  טובות ובתחושה של מסגרת משפחתית הדואגת לצרכיהם של שני הצדדים מבלי שאף ולא אחד מאיתנו ירגיש מקופח ומנוצל, אני חייבת להודות שבזכות התהליך שבחרנו שהתנהל בצורה נינוחה, שלווה מיושבת ומאד מקצועית, נשארנו אני ובעלי לשעבר, חברים קרובים, הורים רגועים, ובעיקר מאושרים יותר מתמיד,

לצערי, המון זוגות נוטים לזרז את פירוק החבילה שהיא המטרה שהציבו לעצמם ולהתעלם מהדבר החשוב ביותר מהכל, שהוא למעשה התהליך עצמו ולא מבינים,עד  כמה תהליך זה תורם המון ומלמד אותם יותר על עצמם ובסופו של דבר משאיר  אותם מוכנים ונכונים יותר לפרק ב' בחיים תוך כדי הקנייה מהניסיון שעברו, הטיפולים, הייעוצים,ההכוונה המקצועית והיקרה מפז.

כולי תקווה, שעוד המון מיני רבים שלדאבוננו מחליטים להיפרד אולי יוכלו להאמין בנפשם, שלאמץ תהליך זה היינו הדבר הנכון והבטוח ביותר עבורם  ובסופו של דבר ליישם החלטה זו בכך שיבחרו דווקא כן ללכת בתהליך של שיתוף הפעולה, שאם היו מבקשים ממני לתאר אותו במילה אחת, הייתי עונה שתהליך זה הינו לא אחר מאשר מבורך,במלא מובן המילה.

כל אשר נותר לי זה לומר שוב, תודה, תודה לך מיכלי על הכל ושנפגש מהיום רק בשמחות.
 
טל: 09-7728338   ן   פקס: 09-7728338   ן   נייד: 052-8382466       דוא"ל: michal@divorce-together.com
 
האמור באתר זה הינו מידע ראשוני בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. אין להתבסס אך ורק על האמור באתר זה. נסיבות כל מקרה שונות ויש צורך לקבל ייעוץ משפטי פרטני. © כל הזכויות שמורות לעו”ד מיכל קמפפר, 2010
 Design: Edna Ricklin's Studio

הקמת אתרים  בניית אתרים Webfocus